top of page

Jak zostać fundraiserem?

Zaktualizowano: 9 sie 2022

1. Zadzwonić do Anny :)

2. Zapisać się do Szkoły Fundraisingu i Współpracy Międzysektorowej w Ogrodach Edukacyjnych.

3. Rewelacyjnie bawić się na comiesięcznych spotkaniach pozytywnie do świata nastawionych Ludzi.

4. Rozpocząć skutecznie pozyskiwać środki na realizację własnych projektów.

5. Założyć, że nie od razu Kraków zbudowano i wszystko... ułoży się w praniu :D


Kiedy spotykam się z osobami, które podejmują się pracy na rzecz innych, społecznikami, liderami społeczności lokalnych czy wolontariuszami, często słyszę: "Pozyskiwanie środków? No, udało nam się dostać ciasta na spotkanie świąteczne. Zorganizowanie paczek dla Seniorów z osiedla? A nie, to zbyt drogie. Ale udało nam się dostać bezpłatne bilety na koncert!

Fundraising? A nie - to nie dla mnie..."


A właśnie, że dla Ciebie.

Jeżeli chcesz coś zmienić, wesprzeć tych, którzy znaleźli się w kryzysie, a może ważny jest dla Ciebie los drzew i zwierząt - to właśnie dla Ciebie jest fundraising.

Bo, żeby zmieniać świat potrzebne są środki (finansowe i nie tylko).

A jak udało Ci się już załatwić ciasto na spotkanie, czy bilety na koncert to jesteś na najlepszej drodze, żeby zostać fundraiserem i skutecznie pozyskiwać środki, i na paczki, i na wycieczkę dla Seniorów. Albo dzieciaków, których rodziny znalazły się

w kryzysie.


Może nie wszyscy się ze mną zgodzą, ale po wielu latach działalności w III sektorze uważam, że każdy może zostać fundraiserem.

Ba! Wiele osób już jest, tylko nie zdaje sobie z tego sprawy.


Oczywiście, żeby być świetnym fundraiserem (czyli takim, który na rzecz swojej organizacji pozyskuje miliony złotych) trzeba mieć nie tylko wiedzę o metodach i narzędziach, doświadczenie w komunikacji i kilku innych obszarach, ale także pewne cechy osobowości.

Ale bardzo wielu rzeczy można się nauczyć.

Reszta to kwestia doświadczenia i wykorzystywania swoich talentów oraz świadomości słabszych stron.

Bo trzeba mieć świadomość, że osoba nieśmiała, być może nie będzie mogła się przemóc, żeby szturmem podbijać serca na spotkaniach dla biznesmenów, ale może za to opanować do perfekcji sztukę komunikacji listownej.


Można też działać w zespole - wzajemnie się wspierać, motywować, doskonalić, planować i rozdzielać zadania wg talentów poszczególnych członków zespołu.

Bo co wiemy o synergii?

No właśnie :)


Dlatego w Ogrodach będziemy tak długo spotykać się na warsztatach w ramach Szkoły Fundraisingu, jak długo każdy będzie potrzebował.

A potem nadal się będziemy spotykać i rozwijać Dolnośląski Klub Fundraisera (bezpłatny dla wszystkich członków Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu).


Jeżeli chcesz dołączyć do Szkoły Fundraisingu i Współpracy Międzysektorowej wyślij adres e-mail na nr telefonu: 539 345 644

(koniecznie z dopiskiem: "chcę dołączyć do SFIWM")

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page