top of page

Co możesz osiągnąć ze Szkołą Fundraisingu i Współpracy Międzysektorowej?

Zaktualizowano: 9 sie 2022

Krótko: pozyskać środki na realizację projektów poprawiających jakość życia określonej społeczności lokalnej.


SFIWM ma na celu wyposażenie:

 • liderów

 • społeczników

 • samorządowców

 • wszystkich, którzy chcą zmieniać świat na lepszy

w wiedzę i umiejętności niezbędne do pozyskiwania środków na realizację projektów poprawiających jakość życia mieszkańców danego obszaru oraz do tworzenia i rozwijania partnerstw międzysektorowych wspierających rozwój społeczności lokalnych.


Przez 7 miesięcy będziemy:

 • spotykać się w małej grupie

 • uczyć / ćwiczyć

 • wymieniać doświadczeniami

 • wspierać wzajemnie

 • rozwijać talenty i mocne strony

 • pracować nad słabymi stronami

 • wspólnie przygotowywać wnioski o dofinansowanie (w tym konkursowe)

 • promować działalność poszczególnych grup / społeczności lokalnych

 • pozyskiwać Partnerów i Darczyńców

 • tworzyć wspólnotę, której członkowie wspierają się wzajemnie

 • zapraszać do współpracy biznesmenów, polityków, decydentów wspierających rozwój społeczności lokalnych

 • rozwijać Dolnośląski Klub Fundraiserów


Wspólnie stworzymy Kartę Etyki Liderów Społecznych, która trafi (do podpisania) do ludzi, którzy mają wpływ na poprawienie jakości życia mieszkańców określonych regionów.


Od czerwca do grudnia 2022 roku będziemy spotykać się regularnie,

raz w miesiącu w wybranym miejscu na Dolnym Śląsku.

W czasie tych spotkań realizowane będą (w formie warsztatów / pracy zespołowej / pracy indywidualnej) następujące zagadnienia:

 • rodzaje środków / zasobów niezbędnych do realizacji projektów

 • źródła finansowania projektów / możliwości pozyskiwania zasobów finansowych, rzeczowych, ludzkich i innych

 • wolontariat (w tym pracowniczy)

 • kreowanie pozytywnego wizerunku organizacji, PR i marketing

 • strategie długoterminowego pozyskiwania partnerów

 • CSR / Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

 • opracowanie i wdrożenie kampanii fundraisingowych dla konkretnych projektów zaplanowanych przez uczestników szkolenia

 • konsultacje społeczne

 • praktyczna nauka pisania wniosków o dofinansowanie

 • tworzenie materiałów promocyjnych na strony www / nauka korzystania z programów graficznych (Canva, GIMP)

Na każdym spotkaniu ćwiczyć będziemy efektywną komunikację / doskonalić sposoby komunikacji z potencjalnymi partnerami i darczyńcami / doskonalić się w negocjacjach i mediacjach.


Każdy z uczestników otrzyma wsparcie z zakresu promocji własnej organizacji / działalności. Informacje o organizacjach / działalności uczestników umieszczane będą na stronie / blogu / mediach społecznościowych Ogrodów Edukacyjnych.

Graficzka współpracująca z Ogrodami wspierać będzie uczestników w zakresie przygotowania materiałów promocyjnych (np. plakatów wraz z wydrukiem określonej liczby sztuk).


Wspólnie stworzymy listy projektów, zajmiemy się wyszukiwaniem potencjalnych źródeł finansowania oraz przygotowaniem kampanii do pozyskania partnerów i darczyńców. Głównym celem SFIWM jest pozyskanie środków na realizację wybranych przez każdego uczestnika [jego własnych] planów.


Liderzy grup nieformalnych, które nie posiadają numeru KRS (np. Klubów Seniora) będą mogli korzystać ze wsparcia prawnego i księgowego naszej Fundacji oraz pozyskiwać dofinansowania w oparciu o partnerstwo z Ogrodami.


Każdy uczestnik SFIWM będzie mógł korzystać z konsultacji telefonicznych oraz spotkań indywidualnych (w tym online), w celu jak najlepszego zrozumienia wszystkich zagadnień, realizacji zadań "domowych" oraz doskonalenia własnych talentów i pracy nad słabymi stronami.


W grudniu 2022 odbędzie się egzamin teoretyczny i praktyczny z wiedzy i umiejętności gromadzonych od czerwca.

Każdy uczestnik, po pozytywnym zdaniu egzaminu, otrzyma certyfikat SFIWM.


Naszą misją jest wsparcie liderów w:

 • budowaniu pozytywnego wizerunku organizacji / społeczności

 • nawiązywaniu trwałych relacji partnerskich

 • realizacji kampanii fundraisingowych

 • wprowadzaniu strategii nawiązywania długoterminowych partnerstw (m. in. w zakresie partnerstw międzysektorowych, zarówno w kontekście CSR, jak i również współpracy międzypokoleniowej np. pomiędzy klubami seniorów a szkołami, które posiadają ogromny potencjał kadrowy / merytoryczny, ale za to bardzo ograniczone możliwości dofinansowania działań edukacyjnych czy wychowawczych).

Dlatego też organizowane będą spotkania z biznesmenami, urzędnikami zarządzającymi gminami, powiatami i województwem, a także z osobami z dużych organizacji pozarządowych oraz politykami, którzy będą dzielić się wiedzą zarówno w zakresie pozyskiwania środków, jak i budowania partnerstw.


Udział w Szkole Fundraisingu i Współpracy Międzysektorowej to inwestycja w wysokości 250 zł miesięcznie.

Liczba uczestników jest ograniczona.

W części spotkań będzie można wziąć udział online.

Płatność jednorazowa (płatna do dnia 20 czerwca 2022) wynosi 1.500 zł.

Możliwe jest rozliczenie części płatności w ramach wolontariatu świadczonego na rzecz Ogrodów Edukacyjnych (w przeliczeniu 10 zł za godzinę).

Osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy angażowały się systematycznie w działania Ogrodów Edukacyjnych będą proszone o wpłaty miesięczne

w wysokości 100 zł.


W dniu, w którym odbywać się będą warsztaty SFIWM, odbywać się będą również spotkania członków Dolnośląskiego Klubu Fundraiserów (bezpłatne dla osób należących do Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu).

Fundraiserzy PSF będą mogli brać udział w warsztatach SFIWM, co pozwoli im na doskonalenie warsztatu, a uczestnikom SFIWM na uczenie się od praktyków.


Warunkiem zapisania się do Szkoły Fundraisingu i Współpracy Międzysektorowej jest wysłanie zgłoszenia na adres: a.wysockagazda@gmail.com

oraz wpłacenie na konto Fundacji Ogrody Edukacyjne darowizny na cele statutowe* w wysokości 200 zł (BNP Paribas 86 1600 1462 1825 1437 7000 0001).


*Kwota darowizny zawiera się w całościowym kosztem SFIWM


Wszelkie pozostałe płatności będą wpłacane na dedykowane konto SFIWM podane uczestnikom projektu.


W razie pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego (539 345 644)

w godz. 10.00 - 17.00 w dni powszednie.


Pierwsze spotkanie (organizacyjne) odbędzie się 14 czerwca w Smolcu lub we Wrocławiu (przy ul. Trzebnickiej). Wtedy podejmiemy decyzję, w jaki dzień kolejnych miesięcy będziemy się spotykać (np. pierwszy piątek miesiąca).


18 grudnia odbędzie się spotkanie świąteczne z wręczeniem certyfikatów.


postscriptum


Długo zastanawiałam się nad 'wyceną" mojego ulubionego projektu, czyli serii warsztatów, spotkań z Wami, wielu godzin coachingu, rozmów telefonicznych....

Odkąd skończyłam 15 lat, absolutna większość mojej pracy realizowana jest Pro Publico Bono. Tym razem jednak będzie inaczej.

Dlaczego?

Z kilku powodów:

 1. darmowe szkolenia traktowane są jako mało wartościowe, a SFIWM wymaga chęci i zaangażowania - zakładamy określone cele i wspólnie do nich dążymy

 2. SFIWM to inwestycja - celem nie jest nauka, tylko pozyskanie określonych środków na określone projekty oraz promocja Waszych regionów / działań / społeczności lokalnych

 3. musimy wspólnie stworzyć budżet, z którego opłacimy sale, materiały, małe lub większe co nieco do testowania / przegryzania / sił nabierania / wszystko co będzie się wiązało z promocją naszych wspólnych działań

 4. mamy się świetnie bawić - pamiętacie o pierogach lepionych w lesie nad Wartą? albo o robieniu breloczków w czasie konferencji, które trafiły do paczek dla dzieci w szpitalach?

 5. fundraising to POZYSKIWANIE ŚRODKÓW - a ja mam zadanie zmotywować Was do działania - dlatego jest opcja płatności miesięcznych - chcę, żebyście się postarali zdobyć środki na rozwój własny i rozwój Waszych społeczności / organizacji

Zadanie dla całej grupy: pozyskanie środków na realizację projektów (min. jeden dla każdego uczestnika) w wysokości 1.000.000 zł.

Czas: 7 miesięcy <3


Czy damy radę? Oczywiście!

A przynajmniej zrobimy wszystko, żeby dążyć do celu!


101 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page